Páči sa Vám tento príspevok ?

Zdieľajte tento obsah so svojimi priateľmi

Počet návštev

Dnes0
Včera14
Tento týždeň669
Tento mesiac1689
Všetky návštevy129170

 


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla TemplatesModifications & repairs by:
   
Once
Príhovor
Streda, 16 December 2009 21:16

       Vážená prítomná spoločnosť našej konferencie 2. Svidnícke klinicko logopedické dni,

dovoľte mi Vás všetkých privítať na odbornom podujatí Slovenskej spoločnosti pre otorinolaryngológiu a chirgiu hlavy a krku, sekcie klinickej logopédie, ako riadnej súčasti štruktúr SLS.

Ako poverený tajomník menovanej spoločnosti sa k Vám chcem najprv prihovoriť bezprostredne, citovo a priamo.

Vitajte u nás, tak ďaleko od Vaších domovov, ako aj my to máme vždy ďaleko, kamkoľvek zo Svidníka na Slovensku. Môj pohľad do auditória, ma na pokraji vyčerpania fyzických síl, presviedča aby som to ešte chvíľu vydržal. Aby som naplnil, opakovanú požiadavku mnohých z Vás – dokončiť zrod odbornej spoločnosti, pre našu obec klinických logopédov na Slovensku. V materiáloch konferencie, každý z Vás dostal aj novú, iba niekoľko dní, čerstvo schválenú koncepciu klinickej logopédie na Slovensku. Aj to je práca našej odbornej spoločnosti pod cieľavedomým vedením Predsedu sekcie klinickej logopédie pri SSO SLS, a našej Hlavnej odborníčky MZ SR PhDr. Anky Hrnčiarovej.

Konferencia, je vždy už len spoločenským prezentovaním v skratke toho všetkého, nad čím sa nie jeden deň pracovalo po celý rok.

Druhy krát je opakovanie, možné len vtedy, ak prvý krát sa to ujalo, páčilo, bolo o niečom ... Vyjadrenie Európskej organizácie pre kontinuálne vzdelávanie SACCME je veľmi strohé, ale zároveň hodnotiace. Národný kongres materskej odbornej spoločnosti SSO je hodnotený max 12 kreditmi za 3 dni. Opakovane Vám môžeme udeliť vo Svidníku za Vašu účasť 8 kreditov, uznávaných v Európskej únii.

Opakovane sa, možno vyskytujú chyby v organizácii našej akcie. V mene organizačného výboru, mi dovoľte, pani Malagovej, Bírošovej, Róthovej, Búnovej, Moškurjakovej, Kopčovej, Masárovej a ďalších, vyjadriť hlboké poďakovanie, a poprosiť Vás prítomných o prepáčenie a toleranciu. Za to, že sa učíme za pochodu, a každý z nás má tie isté povinnosti, ako Vy, aj k rodine, spoločnosti, a tak pod..

Dosť teda vysvetľovania z vlastných radov, ešte raz vitajte, a cíťte sa tu, aspoň ako doma !

Dovoľte mi Vám predstaviť pana primátora Michala Bartka, a pani riaditeľku NsP Svidník Emíliu Kosťovú. Pán primátor, pani riaditeľka, predstavujem Vám časť našej obce klinických logopédov Slovenskej republiky, na čele s Hlavnou odborníčkou MZ SR pre KL Annu Hrnčiarovú, Predsedu SSO sekcie KL Jána Čabiňáka, Evu Šmátralovú, ktorá zastupuje Predsedníčku našej profesijnej sekcie SKIZPALTU, pani Prof. Jagodu Czeszynsku a pána Prof. Stanislawa Grabiasa, na čele našej Poľskej delegácie logopédov pracujúcich v zdravotníctve, pána MUDr. Andreja Begu, zástupcu VÚC Prešov, a odovzdávam Vám slovo.

Ďakujem pánu primátorovi, aj všetkým ostatným, za ich osobné príhovory, a dovoľte mi vyhlásiť, že 2. Svidnícke klinicko logopedické dni boli otvorené.

 

Mgr. Ivan Čabiňák
Sekretár sekcie klinická logopédia pri SSO SLS  

 

Ďalší reklamní partneri s.r.o. LOGOPETKO a Sekcie klinická logopédia SSO 


 

Reklamný panel