Páči sa Vám tento príspevok ?

Zdieľajte tento obsah so svojimi priateľmi

Počet návštev

Dnes266
Včera14
Tento týždeň935
Tento mesiac1955
Všetky návštevy129436

 


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla TemplatesModifications & repairs by:
   
Once
Vasilevič M., Marczykowska I. ( Kraków )_ Logopédia v poľskom systéme zdravotníctva a v spoločnosti - ANOTÁCIA
Streda, 03 Marec 2010 23:10

 

mgr Izabela Marczykowska

mgr Magdalena Wasylewicz

Uniwersytet Rzeszowski

Polska

 

Logopédia v poľskom systéme zdravotníctva a v spoločnosti

 

Prednáška je pokusom, odpoveďou autorov, na výzvu usporiadateľa konferencie, aký je momentálny stav praktického sa uplatnenia v reálnom živote, a legislatívneho postavenie logopédov v Poľskej republike. Špecifiká rozdielnej situácie na Slovensku, a v Poľskej republike, autori podávajú zo svojho pohľadu, pričom porovnanie zostáva na čitateľovi, poslucháčovi.

Text je len čiastočnou odpoveďou na vytvorenie si celkového obrazu, o mieste a uplatnenia sa absolventa štúdia logopédie v spoločnosti, aj v neštátnych zdravotníckych zariadeniach. Svoju výpovednú hodnotu má v kontexte prednášky č. 02 – Cieszyńska J., tohto CD - daného roku ( viď. text ). Rozdielnosť legislatívnych podmienok, a hlavne iná aktuálna situácia vedie autorov k opisu práce v  podmienkach Strediska rannej intervencie.

Stredisko je prezentované, ako pracovisko ponúkajúce pomoc rodičom a ich deťom, už od veku tesne po narodení, až po siedmy rok života. Dôkladne je predložený opis a okruh povinností, úloh logopéda a podmienky prijímania dieťaťa, do príslušného zariadenia. Autori predkladajú obraz vybavenosti kabinetu - pracoviska Vymenuvávajú jednotlivé diagnózy a príznaky, ktoré sú rozhodujúce pre pokyn na poskytnutie špecifických dávok. Zároveň vysvetľuje prácu a postavenie logopéda v interdisciplinárnej oblasti, a oblasti reálnej  spolupráce v širšom kolektíve  odborníkov daného strediska.        

 

 

Posledná zmena na Streda, 03 Marec 2010 23:15
 

Ďalší reklamní partneri s.r.o. LOGOPETKO a Sekcie klinická logopédia SSO 


 

Reklamný panel